Menu

Primary links

Exkluzivní nabídky:

top kasína
1.
 •    48
 •    Playtech
 •    až 25,000 Kč
2. • Díky exkluzivní spolupráci s hernami garantujeme nejlepší bonusové nabídky v České republice a na Slovensku pro hráče z našeho webu. Nezapomeňte – registrovat se a hrát u heren přes náš web se opravdu vyplatí.

  Váš tým Sazej.com

 •    50+ her
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100, 15 spinů
3.
 •    150+
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100
4.
 •    NetEnt, Skill On Net, Microgaming
 •    až €450 + 310 spinů
5.
 •    19
 •    Amaya, NetEnt, Microgaming
 •    100% až do €100 + 25 spinů
Sazej newsletter

Zaregistrujte se na našich stránkách získejte pravidelné zpravodajství a exkluzivní bonusy!

warning: Illegal offset type in isset or empty in /home1/innomax/public_html/includes/common.inc on line 912.

Jak snížit u některých her výhodu kasina – 1. část

O tom, že House Edge hraje velkou roli při cestě za výhrou, jsme si pověděli v předchozích článcích našeho seriálu. V poslední části si uvedeme tři hry, které jsou ve světě hazardu velice známé a jsou ideálním příkladem toho, jakými způsoby se dá výhoda kasina snížit na minimum a někdy dokonce přenést na stranu hráče. Všechny uvedené informace fungují v konečném důsledku jen tehdy, pokud je hráč komplexně dodržuje a přistupuje disciplinovaně ke každé hře. Vzhledem k tomu, že se jedná o obsáhlejší informace, je článek rozdělen na dvě části.

Blackjack

První část článku se věnuje blackjacku, na němž se dají jednoduše demonstrovat možnosti získávání výhody a její matematický popis. Ovlivnit House Edge lze totiž několika způsoby, které se zprvu mohou zdát jako zanedbatelné maličkosti. Základním předpokladem je znalost všech pravidel blackjacku. Těmi se však tento článek podrobně zaobírat nebude.

Tato znalost se hluboce projeví ve chvíli, kdy má každé kasino možnost lehce či více pozměnit některé z těchto pravidel. Plné pochopení a prostudování konkrétního kasina je tak důležitou součástí přípravy na hru.

Dobrým příkladem je počet míst u stolu. Ač se to nezdá, i toto ovlivňuje House Edge, což zde vidíte v procentech:

Větší počet míst u stolu tedy znamená, že se zvyšuje výhoda kasina. Tato hodnota nám udává počáteční House Edge, ze které budeme dále vycházet. Následují pravidla, která nám hru znevýhodňují nebo naopak pomáhají k lepším šancím.

Blackjack – nepříznivá pravidla

V prvním případě je třeba vědět, jak se může dealer zachovat u tzv. měkké 17, což je kombinace karet s hodnotou 17, která obsahuje eso. Dealer někdy může pokračovat přibráním další karty, neboť hodnota esa se může změnit z 11 na 1 a tím mu prospět. Naopak tvrdá 17 eso neobsahuje a dealer další kartu vzít nemůže. Pravidlo, že dealer může u měkké 17 vzít další kartu, přidává k House Edge 0,22 %.

Dalším způsobem, jak znepříjemnit hru, je omezení zdvojnásobení sázky jen u 10 či 11. To znamená, že hráč může násobit svou sázku, jen pokud je jeho součet karet roven 10 nebo 11. Oproti obvyklému pravidlu, kdy je zdvojnásobení povoleno při jakémkoli součtu dvou karet, se zvyšuje výhoda kasina o 0,25 %

Klasický blackjack, který je složen z esa a jedné desítkové karty, je za normálních okolností vyplácen v poměru 3 ku 2. Existují však kasina, která tuto situaci ohodnotí výhrou 6 ku 5, která nevýhodu hráče zvyšuje o 1,4 %. To patří mezi nejhorší nepříznivá pravidla, jaká se v blackjacku vyskytují.

Zdvojnásobení po rozdělení patří právě mezi tato výhodná pravidla. Hráči je umožněno zvýšit svou sázku i potom, co rozdělil dvě karty a přišla mu výhodná kombinace. House Edge se v takovém případě snižuje o 0,13 %.

Situace, kdy hráč rozdělí dvě esa a přijde mu třetí, je ve většině případů nepříjemná, neboť součet 12 je dost nepříznivý pro další hru. Naopak pravidlo, kdy je možno rozdělit esa znovu, je sice výjimečné, ale ubírá výhodu kasina o 0,08 %.

Dost častým pravidlem, které se vztahuje na chvíle, kdy má dealer na stole odkryté eso a hráč má nepříznivé karty, je tzv. kontrola blackjacku. Za polovinu vsazené částky si může zkontrolovat, zda má šanci na výhru a House Edge se s tímto pravidlem snižuje o 0,07 %.

Blackjack – příznivá pravidla

Každá mince má dvě strany a stejně tak existují v blackjacku pravidla, která jsou pro hráče výhodná. Ta snižují House Edge a zvyšují šance na hráčův zisk.

Blackjack – strategie hry

Pravidla jsou jedna věc, ale vlastní hru lze ovlivnit i jinými způsoby. V blackjacku existuje tzv. základní strategie, která hráči radí, jak se zachovat při určité konstelaci karet na stole. Její správné pochopení a plné využití napomáhá hráči posunout se dál k počítání karet.

Existuje nepřeberné množství různých početních způsobů, které přiřazují kartám různé hodnoty a pomáhají hráči správně odhadnout počet výhodných karet v balíčku. Zjednodušeně se dá říct, že je pro hráče dobré, když je v balíčku větší počet vysokých karet a právě počítání karet se tímto problémem zaobírá. Při správném a disciplinovaném využití se může výhoda na straně hráče vyšplhat až na 2,5 %.