Menu

Primary links

Exkluzivní nabídky:

top kasína
1.
 •    48
 •    Playtech
 •    až 25,000 Kč
2. • Díky exkluzivní spolupráci s hernami garantujeme nejlepší bonusové nabídky v České republice a na Slovensku pro hráče z našeho webu. Nezapomeňte – registrovat se a hrát u heren přes náš web se opravdu vyplatí.

  Váš tým Sazej.com

 •    50+ her
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100, 15 spinů
3.
 •    150+
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100
4.
 •    NetEnt, Skill On Net, Microgaming
 •    až €450 + 310 spinů
5.
 •    19
 •    Amaya, NetEnt, Microgaming
 •    100% až do €100 + 25 spinů
Sazej newsletter

Zaregistrujte se na našich stránkách získejte pravidelné zpravodajství a exkluzivní bonusy!

warning: Illegal offset type in isset or empty in /home1/innomax/public_html/includes/common.inc on line 912.

Srovnání House Edge u nejhranějších her

V předchozích článcích jsme si uvedli, jak správně určit hodnotu House Edge a jaký je její vztah s pravděpodobností na určitou výhru. Z dříve získaných poznatků lze určit, že každá hazardní hra má kvůli svým rozdílným pravidlům různé procento výhody kasina a tím pádem různou úroveň výhodnosti i pro hráče.

Procentuální rozpětí House Edge se pohybuje od 25 % do 0 %. Výjimečně se dá však dosáhnout záporných hodnot a hráč tak získává výhodu na svou stranu. Nejběžnější hry, ve kterých toho lze dosáhnout, společně s prověřenými postupy uvádíme v dalším článku našeho seriálu. Zde se budeme zabývat pouze základními hodnotami House Edge bez použití jakýchkoli zvýhodňujících podmínek.

House Edge jako pomůcka volby

Sice se nejedná o jedinou vlastnost, která by měla ovlivnit výběr hry, ale patří mezi ty více důležité. Správné určení hodnoty House Edge by měl hráč mít vždy na paměti, neboť to ovlivňuje jeho přístup ke hře a může to mít vliv na případné zisky.

Nejjednodušším způsobem se dá House Edge popsat jako poměr ztráty vzhledem k původní sázce. To znamená, že záleží jen na prvotně vsazené částce. U her jako typu blackjacku nebo Caribbean Stud Pokeru existuje možnost navýšení sázky v průběhu jednoho kola, ale neovlivní to výši House Edge.

Jak již bylo zmíněno výše, House Edge je pouze jedna z vlastností hazardních her a hráč by ji neměl vždy využívat při určení rizika dané hry. Hry, u kterých je tato hodnota téměř shodná, totiž mohou mít jiný pravděpodobnostní poměr mezi výhrou a prohrou v závislosti na sázce. House Edge v kombinaci s touto pravděpodobností může sloužit jako dobrá pomůcka pro počáteční výběr a hledání nejvýhodnější hry.

Procentuální vyjádření

V níže uvedené tabulce si můžete prohlédnout hodnoty House Edge a pravděpodobnost rizika vypočtenou dle pravidel uvedených v předchozím článku našeho seriálu. V některých případech jsou tyto hodnoty shodné, neboť výše sázky je stejná jako výše případné výhry.

I když to v tabulce uvedeno není, nejvyšší House Edge má Keno s hodnotou 25 % a průměr u výherních automatů je kolem 15 %. Tyto hodnoty jsou natolik vysoké, že se jimi v našem výčtu není třeba zaobírat. Zde jsou uvedeny jen hry, které jsou z pohledu House Edge procentuálně výhodnější než americká ruleta.

Díky House Edge a pravděpodobnosti rizika si může hráč určit svůj vlastní pomyslný žebříček her, ve kterých by chtěl dosáhnout zisků. Nesmí však zapomínat, že hraní předchází dokonalé pochopení pravidel, určení si osobních limitů a naprostá disciplinovanost při každém kole. Každý si dokáže najít zalíbení v jiné hře a rozhodně nikomu nevnucujeme hry, které mají nižší House Edge. Ten je totiž většinou odvozen od ziskovosti dané hry a záleží jen na přístupu hráče, co mu vyhovuje více.

Nutno dodat, že všechny hodnoty v tabulce jsou uváděny v případě, že hráč nepoužívá žádnou herní strategii a hraje tzv. na náhodu. Možnost zvýšit šanci na výhru totiž u některých her existuje, ale tomu se budeme věnovat v dalším článku našeho seriálu.