Menu

Primary links

Exkluzivní nabídky:

top kasína
1.
 •    48
 •    Playtech
 •    až 25,000 Kč
2. • Díky exkluzivní spolupráci s hernami garantujeme nejlepší bonusové nabídky v České republice a na Slovensku pro hráče z našeho webu. Nezapomeňte – registrovat se a hrát u heren přes náš web se opravdu vyplatí.

  Váš tým Sazej.com

 •    50+ her
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100, 15 spinů
3.
 •    150+
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100
4.
 •    NetEnt, Skill On Net, Microgaming
 •    až €450 + 310 spinů
5.
 •    19
 •    Amaya, NetEnt, Microgaming
 •    100% až do €100 + 25 spinů
warning: Illegal offset type in isset or empty in /home1/innomax/public_html/includes/common.inc on line 912.

Nenechejte ruletu náhodě a porazte ji s pevnou strategií

Chcete své dovednosti na ruletě posunout o úroveň výš, vložit do hry řád a získat v nerovném boji s krupiérem silného spojence? Věnujte svůj čas a úsilí studiu herních systémů a vyberte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Jak uvidíte níže, nabídka je opravdu pestrá.

Na této stránce naleznete na šedesát recenzí různých strategií, které se snaží ruletě sebrat vítr z plachet a vám tak dopomoci k výhře. Pravdou je, že některým se to daří lépe, některým hůře a některým dokonce vůbec. Proto jsme pro vás jednotlivé systémy předem odzkoušeli a připojili k nim naše doporučení, zda má smysl se jim věnovat, či nikoliv. Tato hodnocení nevnímejte jako nezpochybnitelná dogmata, spíše je považujte za názory, se kterými se můžete, nebo nemusíte ztotožnit.

Když jsme vybírali, které systémy vám doporučíme a které pustíme k vodě, zohledňovali jsme především následující kritéria. Byla to dlouhodobá výnosnost systému, jeho komplexnost, schopnost adaptovat se na měnící herní situace a v neposlední řadě zábavnost. Pro některé je totiž ruleta nástrojem pro zhodnocení vlastních peněz, jiným zase skýtá způsob odreagování se nebo přímou infuzi adrenalinu.

Jednotlivé recenze potom sestávají z obecných informací a charakteristik daného systému. Po nich následuje podrobný popis průběhu hry, a to jak způsob rozložení žetonů na stole, tak metoda vršení sázek, načež je dále v případě potřeby připojena názorná ukázka ze hry, aby nedošlo ke špatné interpretaci předchozích pokynů. Závěrem jsou shrnuty výhody a nevýhody systému a jeho potenciální účinnost nasazení ve skutečné hře.

Ať už jsou vaše motivy hraní rulety jakékoliv, věříme, že si z naší nabídky systémů vyberete. Přejeme vám hodně úspěchů.

 

Ruletové systémy

 

2 a více

Naše recenze začínáme neslavně. První ruletový systém, který vám představíme, totiž patří k těm, kterým byste se měli spíše vyhnout. Je to proto, že systém 2 a více staví svou logiku na mylném, avšak v ruletových strategiích hojně se vyskytujícím předpokladu, že určitá čísla se v ruletě opakují častěji než jiná. Bohužel tomu tak není, a tak od této strategie nelze očekávat nic jiného než dlouhodobou ztrátovost.

 

3 streets

Nyní se od úplné beznaděje posouváme o kousek blíže k zajímavým ruletovým strategiím. Přestože nás systém 3 streets k dlouhodobým pozitivním výsledkům nedovede (nesmyslné rozložení žetonů, pochybná progrese sázek), nabízí alespoň kus zábavy. Bude vás totiž nutit hru neustále sledovat a měnit sázky v závislosti na daném vývoji. K našemu doporučení to ale nestačí.

 

6 streets

Jak název napovídá, je systém 6 streets jen jednoduchou obměnou systému předchozího s tím rozdílem, že místo na 3 streety sází samozřejmě na 6. Pakliže je to jediná změna, znamená to, že si s sebou nese všechny neduhy svého kolegy, což jej taktéž odsuzuje na naši černou listinu.

 

Systém 5x5

Tento paskvil si snad ani nezaslouží, aby byl zařazen do kategorie ruletových systémů. Je nedotažený ve všech ohledech – ať už jde jeho statistickou výkonnost nebo schopnost hru zatraktivnit – nic z toho v něm zkrátka nefunguje. U této položky by vaše hledání optimálního ruletového systému rozhodně končit nemělo.

 

7 rohů

V tomto případě jsme označení „systém“ z názvu rovnou smazali. Ne však v pejorativním slova smyslu, jako jsme to navrhovali u systému 5x5, ale jednoduše proto, že se tentokrát bavíme pouze o stručném schématu rozložení žetonů, nic víc. Sedm rohů tak můžeme použít jako doplněk jiného systému a pokusit se různě kombinovat. Samotný ale nefunguje.

 

Systém 35:1

Nyní jsme se dostali k velmi riskantní záležitosti. Systém 35:1 totiž sází pouze na jednotlivá čísla, přičemž jich pokrývá maximálně 6 z celkových 37. A vyplatí se taková agresivita? Nehádejme, počítejme. Šance, že se nám systém odmění profitem (i když opravdu tučným), je bohužel jen něco přes dvě procenta. Většině hráčů bychom tedy poradili nechat tak rizikovou strategii bez povšimnutí.

 

Systém 63

Konečně jsme se dostali k slibnější strategii. Přestože se k tomu systém 63 přímo nehlásí, zkušenějším hráčům neujde, že se v zásadě jedná o vyváženější a méně riskantní variantu známého Martingalu. Systém tedy efektivně reaguje na vývoj hry a snaží se nás vždy dostat do plusu. Druhou stranou mince jeho vyváženosti je však zdlouhavost, která může herní zážitek znepříjemnit.

 

Systém 300

Název systému 300 je odvozen od počtu žetonů, který budeme každé kolo potřebovat k pokrytí sázek. Jedná se o velmi vyváženou strategii, bohužel však s neúprosně klesající výnosovou křivkou. Po přečtení recenze jistě pochopíte, proč vám systém 300 zkrátka nemůžeme doporučit.

 

Bally’s

Jste-li nakloněni riziku, ale zároveň chcete i příslib pořádné výhry, mohl by vás systém Bally’s zajímat. Připravte si však pořádný bankroll, protože už po pár nevydařených spinech se systém řítí do mínusu. Pozitivní však je, že každá výhra vaši předchozí ztrátu maže. Dává vám tak možnost hodit minulost za hlavu a vrátit se do hry. Zastavit vás může buďto nedostatek kapitálu nebo sázkové limity příslušného stolu.

 

Bankomat

Nyní si opět představíme jeden z vyvážených systémů. Se strategií nazvanou Bankomat budete vyhrávat opravdu často, o to víc vás však bude bolet případná prohra. Na tu naštěstí systém myslí a dokáže na ni reagovat změnou sázek, čímž vás rychle vrátí do plusových hodnot. Kromě typických neduhů, které pramení z martingalovské progrese, však může být systém i značně zdlouhavý. Posouzení necháme na vás.

 

Bondovská sázka

James Bond je agent netušených dovedností. Již několikrát nás zachránil před světovou válkou, zmařil plány mnoha šílenců na ovládnutí planety atd., on ale dokáže i porazit ruletu se systémem, který je jednoznačně ztrátový. Pokud neoplýváte takovými schopnostmi nebo vás neplatí tajná královská služba, ponechejte tuto strategii v rukou 007.

 

Číselný skener

V 37 spinech se zpravidla neobjeví všechna čísla, některá totiž přijdou dvakrát nebo i vícekrát. Máme ale možnost poznat, která to budou? Bohužel ne. Systém Číselný skener (a není jediný) však věří v opak a snaží se této zákonitosti využít. Je však evidentní, že to není možné, a nemůžeme tak tento systém ani přes některé jeho klady doporučit.

 

Cyklická ruleta I

Tento systém nabízí velmi komplexní návod ke hraní rulety. Pracuje s několika schématy rozložení žetonů, které umožňují i určitou progresi. Díky tomu se jednak budeme při hře více bavit, jednak změna sázek zmírní naše minulé ztráty. Nevýhodou je však velká náročnost na kapitál a nakonec možná i zbytečná složitost. Doporučení nakonec udělujeme (i kvůli slabé konkurenci), ale rozhodnutí necháme na vás.

 

Cyklická ruleta II

Opět se budeme pohybovat mezi různými schématy rozložení žetonů a postupovat ve hře podle předem daného modelu. V této nové verzi Cyklické rulety však budeme o hodně agresivnější a ke konci hry už budeme muset vynakládat vysoký kapitál. V tomto bodě už Cyklická ruleta II překračuje meze.

 

Dabl 10

Nepropracovaný a neefektivní nesmysl, se kterým pouze zabijete čas a pravděpodobně přijdete i o peníze – při dlouhodobém používání určitě. Hra je navíc extrémně nudná a v pozdějších kolech hodně náročná na kapitál. Zkrátka nejhorší systém, který jsme tu zatím měli (ale bude hůř).

 

d’Alembert

Prastarý systém, jehož vznik se datuje do osmnáctého století. To bohužel znamená, že s ním lidé už po dvě staletí prohrávají své peníze. Velmi se podobá Martingalu, avšak progrese, kterou používá, není od určitého momentu dostatečně účinná, aby pokryla předchozí prohry.

 

Dámská ruleta

Poté, co si přečtete úvod recenze, a zjistíte, na jakém předpokladu byl systém postaven, bude vám okamžitě zřejmé, že tudy cesta k poražení rulety nepovede. Když nic, tak se aspoň dobře pobavíte nebo zapláčete nad lidskou hloupostí, která v tomto případě dosáhla opravdu vysoké úrovně.

 

Dešťové kapky

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? Takovou otázku si nejspíš položil autor systému Dešťové kapky a vytvořil strategii, jejíž vrytí do paměti nějakou chvíli potrvá. Naštěstí nás to nemusí příliš trápit, protože můžeme tento systém bez problémů zavrhnout. Nenabízí totiž nic, co bychom ocenili.

 

Devítka

Na ruletě je velmi jednoduché hrát tucty, sloupce, barvu apod., jelikož je k těmto sázkám stůl uzpůsoben. Autor systému s názvem Devítka se rozhodl tuto nabídku ignorovat a začal sázet na skupiny čísel, které nijak souhrnně označeny nejsou. Objevil skrytou slabinu rulety, nebo jen přidal další kousek k hromadě zbytečných pokusů? Bohužel to druhé.

 

Dominance

Dalším, ne úplně tradičním rozložením žetonů, je sázka na sixline neboli na dva sousedící streety. A právě na nic jiného než na takto uspořádaných šest čísel systém Dominance nehraje. Dále pracuje s jednoduchou progresí ne úplně přesně odpovídající riziku, ale aspoň něco. Každopádně existují jemu velmi podobné systémy, kterým je možné dát přednost.

 

Dvacka

Stalo se vám, že jste se už blížili ke konci hry, měli jste již v žetonech slušný obnos, ale chtěli jste jej zaokrouhlit na celé tisíce? Systém Dvacka radí, jak zbývající menší obnos získat. Jeho vyváženost nám požadovanou výhru téměř vždy zaručí, ale ve chvíli, kdy padne jedno z námi nepokrytých čísel, je problém. S touto strategií totiž ztrátu už pravděpodobně nedoženeme.

 

Fibonacci

Číselná řada, která měla na přelomu dvanáctého a třináctého století popisovat růst populace králíků, našla mimo jiné své uplatnění i v ruletě. Fibonacciho posloupnost je v této hazardní hře používána jako systém sázkové progrese, a nutno říct, že velmi důvtipný. V kombinaci s přesnými instrukcemi, jak strategii uchopit, je systém Fibonacci pro hráče velmi cennou zbraní.

 

Fibonacci na tři tucty

Asi znáte systém Fibonacci, jeden z nejznámější ruletových systémů, kdy se využívá tzv. Fibonacciho posloupnost pro sázení na barvy (či jiné rovné sázky). Tento systém je pak jeho modifikací.

 

Martingale

A je to tady, tolikrát skloňovaný Martingale. Tento ruletový systém je opravdovou alfou a omegou hráče rulety. Svou pověst si vydobyl především kvůli své jednoduchosti a hlavně efektivitě. A opravdu, pokud by v kasinu neexistovaly sázkové limity, byl by systém dokonalý. Tuto záležitost si rozhodně nesmíte nechat ujít.

 

Velký Martingale

Základní Martingale může být někdy pěkně zdlouhavý, protože maximální výhra po každé sérii proher vynese pouze jeden žeton. Urychlit vývoj systému si vzal za cíl takzvaný Velký Martingale. Nejedná se v zásadě o nic jiného než o agresivnější verzi základního systému. Na jednu stranu tak lze očekávat vyšší profit, na stranu druhou rostoucí riziko z dosažení sázkových limitů.

 

Tříštěný Martingale

Někomu na Martingalu zase nevyhovovala hrozba dlouhých sérií proher a z nich vyplývající velký nárok na kapitál. Pokus odstranit tyto neduhy vyústil v další modifikaci systému a dostal název Tříštěný Martingale. Nástroje, které tato verze aplikuje na základní systém, však netahají za správný konec, a tak se původní úmysl nepotkal s uspokojivým výsledkem – spíše systému naopak škodí.

 

Oscar’s Grind

Tak trochu opak pro Martingale. Oscar’s Grind totiž nezvyšuje sázky v případě prohry, naopak velí sázet více, když vyhráváme. Přestože se to může zdát jako zajímavý nápad, ve výsledku to nijak zvláště dobře nefunguje. Navíc, pokud se nám podaří natrefit na dlouhou sérii proher hned ze začátku, už se nám nemusí podařit se z ní dostat.

 

Parlay

Podobně jako Oscar’s Grind i systém Parlay se snaží co nejvíce těžit z výherních sérií. Proto po každém úspěšném kole zvyšuje sázky a doufá v další výhru. Je nicméně logické a zřejmé už ze zmíněného Oscara, že tento postup nemůže dlouhodobě fungovat, jelikož pravděpodobnost je na straně kasina.

 

Superior

Říká se, že v jednoduchosti je krása. To ovšem neplatí pro systém s názvem Superior. Náročný opravdu není, jeho pravidla se dají shrnout do jediné věty. Druhá strana rovnice známého přísloví však zůstává nesplněna – systém sice dokáže zmírnit ztráty, ale bohužel ne tak, aby náš kapitál dokázal při vytrvalém hraní zvednout nad počáteční úroveň bankrollu.

 

Svatý grál

Tak tohle je opravdu přešlap. Hloupost vrší hloupost a nakonec je z toho docela vtipný amatérismus. Recenzi si ale přečtěte a otestujte se, zda odhalíte všechny nelogičnosti, které systém obsahuje. Věříme, že jsou tak do očí bijící, že vám jejich odhalení nebude dělat problém.

 

Labouchère

Tak teď si spravíme chuť. Systém Labouchère je naopak dobře propracovaný se zřetelnou výstavbou a jasnými pravidly. Přestože nechává hráči volnou ruku v tom, kolik chce vyhrát a tedy i riskovat, později jej nutí k disciplíně a pevnému dodržování strategie. Ruleta je obecně neporazitelná, ale s tímto systémem a trochou štěstí můžeme přijít k zajímavým penězům.

 

Labouchère na dva tucty

O něco vyváženější hry můžeme dosáhnout s modifikací Labouchère na dva tucty. Většinu zásad systému sdílí se základní verzí, jen nesází na barvy, nýbrž, jak vyplývá z názvu, na dva tucty. Podobně se tedy bude vyvíjet i samotná hra a my tak budeme doufat, že nenastane dlouhá série proher. Pokud se nám přání splní, můžeme očekávat určenou výhru.

 

Systém 3/2

Systém 3/2 nám sice k překonání rulety nepomůže, názorně ale ukazuje, jak se dá využít rozložení čísel na ruletovém plátně. Konkrétně jak volba sloupce v kombinaci s barvou ovlivňuje počet pokrytých čísel. Kromě tohoto postřehu ale systém nenabízí nic, čím by nás měl zaujmout.

 

Freddie

Těžko odhadnout, co chtěl básník tímto systémem říci. Jeho nepostradatelnou součástí je totiž velmi obsáhlá tabulka popisující přesné kombinace sázek v závislosti na posledním padlém čísle. No, ani jedno z toho každopádně nedává při ruletě smysl ani hodnotné indicie, takže bude rozumnější věnovat se systémům, které alespoň nějakou logiku skrývají.

 

Freddie II

Další ruletový systém z Freddieho dílny nese pořadové číslo 2. Již není tak komplikovaný jako jeho předchůdce, Freddieho rukopis je v něm nicméně znát. Hlavní logikou systému je opět předpoklad, že čísla, která už nějakou dobu nepadla, jednou přijít musí, a my se pokusíme odhadnout kdy. To, jak už víme, je bohužel nemožné, a tak nám nezbývá než i tento pokus o zázrak zavrhnout.

 

Freddieho trojúhelník

Do třetice Freddie. Tentokrát nás však čeká příjemné překvapení. Freddieho trojúhelník vypadá minimálně hratelně. Ano, je možná zbytečně složitý a kapitálově náročný, ale zavádí zajímavou progresi, která kombinuje něco z Fibonacciho a něco z Martingale. I kdyby vám systém nevyhovoval a nikdy byste jej neměli použít, stojí alespoň za prohlédnutí.

 

Havana

Jeden by z názvu systému usuzoval vyváženou, nijak neuspěchanou strategii. Velmi by se ovšem mýlil. Havana je systém poměrně riskantní a pravděpodobně i znatelně náročný na kapitál. Kdo má tedy rád adrenalin, přijde si na své, koho ale lákají chladná a přesná čísla, nebude se systémem spokojený.

 

Charlotte I

Asi nejriskantnější systém, který jsme si zatím představili a v budoucnu představíme. Charlotte I velí sázet pouze na jedno číslo, a to zkrátka do té doby, než se na něm zastaví kulička. Když však projdete celou progresí bez výhry, čeká vás opravdu krutá a nenávratná ztráta.

 

Charlotte II

Tento systém je velmi podobný svému jmenovci. Jediné, v čem se oproti Charlotte II liší, je pomalejší progrese a tudíž nižší rizikovost. Jinak stále sázíme na jediné číslo s vědomím, že pokud padne dříve, než se prokoušeme celou progresí (tentokrát celkem 110 kol), získáme profit, jinak utrpíme těžkou ztrátu.

 

John Wayne

John Wayne byl uznávaný hollywoodský herec, ale rovněž hazardní hráč rulety. Je po něm pojmenován i systém, o kterém pojednává tato recenze. A jaký je? Sám o sobě nestojí za nic, není ani výnosný ani zábavný. Je možné jej doplnit progresí, ta však z vody uvařit nedokáže, a tak zůstává tato strategie bohužel nepoužitelná.

 

Kanón

Tato strategie vlastně celou ruletu odehraje za vás. Čísla, na která budete sázet, jsou vybrána už předem, chování v případě prohry/výhry je také předdefinováno. Přestože může vypadat velmi propracovaně, je vlastně docela odbytá a různé herní situace neřeší zrovna efektivně. V praxi potom vykazuje rostoucí ztráty, což je to hlavní, co nás zajímá, a ne nějaké tabulky plné čísel.

 

2 nahoru, 2 dolů

Pokud si chcete u rulety posedět delší dobu a nejste z těch, kteří si doutníky připalují stodolarovou bankovkou, mohl by vašim požadavkům dostát systém 2 nahoru, 2 dolů. Z pohledu efektivnosti máte na výběr i kvalitnější systémy (např. Martingale), ty však zpravidla vyžadují pevné nervy a plnou peněženku. Pro pohodovou hru, případně jako doplněk jiné strategie klidně užijte 2 nahoru, 2 dolů.

 

Kaskáda

Mnoho systémů, které používají martingalovskou progresi, se snaží napravit její neduhy. Žádnému se to ale nedaří tak elegantně a účinně jako strategii Kaskáda. Už kvůli tomu stojí rozhodně za to věnovat jí pozornost. Další zvláštnost v podobě úpravy progrese sázek už tak světoborná není, má však své opodstatnění. Kaskádu každopádně doporučujeme prozkoumat.

 

Královský systém

Kdyby existovala ruletová bible, psalo by se o Královském systému v části genesis. Její vznik se totiž datuje ke vzniku samotné rulety, tedy do sedmnáctého století, kdy se touto hazardní hrou bavil francouzský královský dvůr Ludvíka XIV. A jak jim to tehdy šlo? S Královským systémem pravděpodobně neslavně. Jisté elementy „rozumného“ systému sice obsahuje, nicméně v nedostatečné míře, a proto je při dlouhodobém hraní nevyhnutelně ztrátový.

 

Nálet

Postupné bombardování dalších a dalších polí rulety vetklo této strategii název Nálet. Jedná se o riskantní a kapitálově hodně náročný systém, který bude zvláště v posledních kolech potřebovat solidní rozpočet. Kvůli jeho hazardní povaze je výrazně doporučeno odstoupit od stolu v momentě výhry. Narazíme-li na dlouhou nepříznivou sérii, vyjde nás to pěkně draho.

 

Nulová tolerance

Nula je v ruletě nenáviděné pole, které zajišťuje výhodu kasinu, již mu nelze uzmout. Systém Nulová tolerance se s tím pokusil vypořádat tak, že ono zelené pole zahrnul do svého herního plánu, a udělal z něj naopak jediné výdělečné pole. O zbylých 36 už se však dostatečně nepostaral, a tak ve výsledku krupiérovu výhodu jen přemístil.

 

Plovoucí tucet

Některé systémy se holt snaží v ruletě objevit zákonitosti, které v ní bohužel neplatí. Patří k nim i takzvaný Plovoucí tucet, který je postaven na předpokladu, že se jednotlivé tucty často opakují, tedy že přicházejí častěji dvakrát za sebou, než že se pravidelně střídají. Jakékoliv dlouhodobější pozorování rulety to samozřejmě popírá. Úspěch s touto strategií tak očekávat nelze.

 

Tři tucty

Z pohledu efektivnosti je systém nazvaný Tři tucty poměrně úspěšný. Progrese není sice šitá přesně na míru ztrátám jako u Martingale, ale s trochou štěstí nás dokáže z problémů dostat. Zbytečná je však složitost systému, která sama žádnou přidanou hodnotu pro hru nemá. V celku tak systém Tři tucty není špatný, ale mírné úpravy by mu určitě pomohly.

 

Sylviina volba

Bída a šeď. Nazývat tento paskvil systémem by nebylo vůči těm ostatním spravedlivé. martingalovská progrese je sice dobrá věc, ale čekat na ni přes třicet spinů, to jednoho unudí k smrti. A když se nám smůla přilepí na paty, hra velmi rychle skončí, jelikož nám nebude stačit bankroll nebo dosáhneme limitu stolu. Sylviinu volbu nevolit.

 

Šťastné číslo

Tento zmetek kráčí ruku v ruce se Sylviinou volbou a my můžeme jen doufat, že se nám oba zdaleka vyhnou. Pro „systém“ Šťastné číslo platí totéž, co pro jeho parťáka – velmi agresivní, velmi nudný a při troše smůly nenávratně mířící k bankrotu. Takže opět: ruce pryč!

 

Šťastných sedm

Sedmička je obecně považována za šťastné číslo. Je ale vhodné řídit se na ruletě pověrčivostí? Samozřejmě, že ne. Pokud chceme být dlouhodobě úspěšní, je nutné vycházet z jiných zákonitostí. Ty však systém Šťastných sedm nerespektuje, a je tak předem odsouzen k záporným výsledkům.

 

Střídavá ruleta

Střídavá ruleta je komplexní a propracovaný systém, který vás nenechá vydechnout. Neustále totiž nutí sledovat hru a měnit rozložení žetonů i sázek. Z pohledu efektivity se však jedná o házení hrachu na zeď. Stejných výsledků by se totiž dalo dosáhnout i s mnohem méně roztěkanou hrou.

 

Systém 3 ku 1

Bavilo by vás téměř celou hru (několik desítek nebo stovek spinů) pouze a beze změny opakovat sázky? Pokud ne, v což pevně věříme, nebude vám Systém 3 ku 1 vyhovovat –neustálé sázení na jedno číslo je totiž jeho podstatou. I kdybyste v tom nějakou zvrhlou zálibu našli, nepotěší vás ani výhry. Systém je tak riskantní, že pravděpodobně skončíte s velkými ztrátami.

 

Systém 63, 3x63 a 6x63

Systém 63 a z něj odvozené verze jsou zajímavou variantou pro příznivce martingalovské progrese. Ta je zde mírně upravena, ale ve výsledku se chová stejně jako její klasická verze. Všechny tři představené varianty vedou k podobným výsledkům, liší se v náročnosti na soustředění a požadavcích na výši kapitálu. Máte tedy na výběr, zvolte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

 

Systém 4 spinů

Když odhlédneme od všech nesmyslů, které systém obsahuje, zůstane nám jeho stručný popis – sázení na 4 čísla s wait faktorem 2 a bez progrese. Již z toho je bohužel zřejmé, že dlouhodobě se systém neprosadí, jelikož neřeší výhodu kasina ukrytou v nule. Hra je také zdlouhavá a spíše než příjemné strávení večera může připomínat čekání na zázrak.

 

Systém pěti čísel

Opět ne zrovna promyšlená strategie. Poměrně banálním výpočtem, který naleznete v naší recenzi, lze totiž dokázat neodvratnou ztrátovost systému. Se systémem pěti čísel si ani samotnou hru moc neužijete, protože se víceméně scvrkne na protáčení stejných sázek a doufání, že si štěstí sedne zrovna na vás. To je na ruletový systém žalostně málo.

 

Tucet 21

Strategie Tucet 21 nepředstavuje nic jiného než adaptaci martingalovské progrese pro sázení na sloupce nebo tucty. Ve výsledku tak budete méně často vyhrávat, na druhou stranu s mírnější progresí. Výhody i nevýhody tedy zůstávají – každá výhra smaže předchozí prohry, bát se naopak budete omezenosti vlastního kapitálu a limitů kasina.

 

Vzdálený tucet

Zde vám nabízíme opravdu širokou paletu možností hry. Vybrat si lze ze čtyř variant systému, které se liší v rozpětí sázek a způsobech progrese. Ať už preferujete vyváženou a delší hru nebo dáváte přednost strategiím „hit and run“, určitě si vyberete. Systém Vzdálený tucet nebude vašemu hernímu portfoliu škodit.

 

Zákon třetího

A skončíme, jako jsme začali. Opět neslavně. Zákon třetího působí dojmem, že ani neví, co chce. Jednou nám velí sázet na čísla, která už ve hře přišla, podruhé zase káže pokrýt čísla opačná, tedy ta, která nepadla. Jak jsme si na předchozích mnoha systémech ukázali, obě strategie jsou vlastně stejně špatné, takže systém pouze skáče z bláta do louže.