Menu

Primary links

Exkluzivní nabídky:

top kasína
1.
 •    48
 •    Playtech
 •    až 25,000 Kč
2. • Díky exkluzivní spolupráci s hernami garantujeme nejlepší bonusové nabídky v České republice a na Slovensku pro hráče z našeho webu. Nezapomeňte – registrovat se a hrát u heren přes náš web se opravdu vyplatí.

  Váš tým Sazej.com

 •    50+ her
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100, 15 spinů
3.
 •    150+
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100
4.
 •    NetEnt, Skill On Net, Microgaming
 •    až €450 + 310 spinů
5.
 •    19
 •    Amaya, NetEnt, Microgaming
 •    100% až do €100 + 25 spinů
warning: Illegal offset type in isset or empty in /home1/innomax/public_html/includes/common.inc on line 912.

Užitečné strategie počítání karet, pokud začínáte s blackjackem

Blackjack je opravdu prastarou hrou. Exploze No Limit Holdem je relativně nová záležitost, ale kořeny hry „oko bere“ sahají až do počátku 18. století. Blackjack se z této původní hry vyvinul a od té doby se nad ním řady profesionálních hráčů pokoušejí vyzrát. Z mnoha legend zmiňme jména, jako jsou Edward O. Thorp nebo Lawrence Revere. Právě hráči takovéhoto kalibru za sebou zanechali dědictví v podobě řady mimořádných systémů počítání karet.

Tyto systémy jsou neskutečně variabilní, proto je na každém hráči, jakému dá přednost, přičemž samozřejmě záleží na individuálních schopnostech, odhodlání a nadání. Co je schůdné pro jednoho, může být nepřekonatelnou překážkou pro druhého. S trochou snahy by ale každý alespoň trochou intelektu obdařený jedinec měl mít na to se základní procedury nutné ke smazání výhody kasina naučit.

Sazej.com přináší hráčům všech úrovní popisy a analýzy jednotlivých početních systémů. Stačí si jen vybrat podle toho, co vám nejvíce svědčí. Pokud jste novicové, měli byste se zaměřit na jednoúrovňové systémy, ideálně nebalancované. Máte-li však už něco za sebou, můžete si dovolit rozšířit svou paletu o systémy komplexnější. Tak jako tak, rozhodně stojí za to se nějaký systém naučit – jiná cesta k dlouhodobě vítěznému blackjacku bohužel neexistuje.

Zde však pouť k pokoření blackjacku nekončí. I po zvládnutí počítání karet je totiž co zlepšovat. Stále existují možnosti, jak zdokonalit sázkový systém, například zohledněním penetrace a hloubky karetního balíčku. Revizi na základě měnící se pravděpodobnosti v průběhu hry si zaslouží také základní strategie, kterou je možno rozšířit o takzvané indexy. Je toho zkrátka ještě mnoho. Pozor však na některé rádoby výherní systémy, které vás nepřivedou nikam jinam než k bankrotu. Pamatujte, že vítězství v blackjacku spočívá v matematice, a ne ve víře v zázrak. Přejeme mnoho zdaru. 

 

Hi-Lo

Jedna z nejstarších a nejoblíbenějších strategií vytvořená legendou světa blackjacku Edwardem Thorpem. Mnoho modernějších a kvalitnějších systémů stále vychází ze základních myšlenek tohoto způsobu počítání karet. I dnes najdete hráče, kteří tuto variantu využívají, byť s časem Hi-Lo postupně ztrácí dech a rozhodně už u blackjackových stolů nekraluje jako dříve.

 

Hi-Lo Opt 1

Autoři Humble a Cooper, kteří navázali na práci Charlese Einsteina, přišli s oblíbenou modifikací verze počítání karet Hi-Lo. Ve srovnání se standardní metodou ovšem došlo jen ke kosmetickým změnám, které se na samotné síle strategie nijak výrazně neprojevují. Díky jednoduchosti můžeme tuto strategii doporučit především nováčkům.

 

Hi-Lo Opt 2

Strategie navazující na již zmiňovanou klasiku Edwarda Thorpa. Jde už o poněkud složitější systém vhodný pro ty, kdo si s počítáním karet už nějaký ten pátek tykají. Nejde ale o žádný extrém, stačit vám bude několik desítek minut, maximálně pár hodin. Jde o metodu stále aktuální a značné množství hráčů v kasinech ji stále využívá k porážení blackjacku.

 

KO count

V duchu slavného principu Keep it simple, Stupid! byl vytvořen populární systém KO count. Je velmi jednoduchý na zvládnutí a můžeme ho doporučit všem nováčkům, kteří mají minimální zkušenosti z kasin a do akce si zatím až tak netroufají. Časem se tato metoda může stát branou ke strategiím pokročilejším, tudíž jí jako ideálnímu startu nelze nic vytknout.

 

Zen Count

Arnold Snyder v roce 1983 obohatil blackjackový svět o strategii zvanou Zen Count. Na to, abyste ji mohli používat, nemusíte prchat někam do buddhistického kláštera na meditaci, ale postačí vám jen pár hodin poctivého tréninku. Jde o dvouúrovňový balancovaný systém, který je bohužel relativně obtížný na naučení, tudíž ho doporučujeme spíše pokročilejším hráčům.

 

Canfield strategie

Jméno Alberta Canfielda je známé všem milovníkům blackjacku. Nesmazatelně se zapsal do dějin této hry. Je autorem dvou systémů s různými úrovněmi složitosti. Canfield Expert je spíše jednodušší a je skvělou volbou pro začátečníky, Canfield Master je už pro blackjackem protřelé vlky, kteří se nebojí víceúrovňových strategií. Canfieldovská škola rozhodně stojí za vyzkoušení.

 

KISS strategie

Fred Renzey stojí za celou řadou strategií. KISS 1, KISS 2 a KISS 3 byly všechny svého času relevantní. Dnes už tomu tak není a KISS 1 nikdo nepoužívá, dvojka a trojka ale rozhodně za pozornost stále stojí. Bohužel jsou to systémy poměrně komplikované a patrně se nehodí úplně pro každého. Pokud jste ale ochotni investovat do nich čas, rozhodně posléze nebudete litovat.

 

Mentor

Fred Renzey byl opravdu plodným tvůrcem strategií. Kromě systémů počítání karet KISS stojí také za Mentorem, což je příhodný název, protože v režii tohoto mentora budete u blackjackových stolů vydělávat. Systém je průměrně komplikovaný, ale je rovněž velice účinný. Velmi se podobá známé strategii Unbalanced Zen II a rozhodně má dnes své stoupence.

 

Omega II

Bryce Carlson publikoval Omegu II v roce 2001 a od té doby si užívá popularity. Jde o dvouúrovňový systém, díky čemuž je poněkud obtížnější na naučení. Je ale ideální pro středně pokročilé hráče, kteří už odrostli úplným základům a chtějí se někam posunout. Systém je balancovaný, je tedy nutné převádět konverzi na tzv. true count.

 

Silver fox

Ideální systém pro začínající hráče. Jde o vyváženou, jednoúrovňovou strategii zahrnující počítání es, čímž se celý proces zjednodušuje. Jeho autorem je Ralph Stricker a optimálně fungje při hře s jedním balíčkem.

 

Red Seven

Red Seven neboli červená sedma čerpá své jméno z jedné zvláštní vlastnosti. Při počítání v tomto systému totiž ignorujete černé sedmičky a naopak počítáte červené. Jde o jednoúrovňovou strategii, kterou tedy malinko komplikuje pouze tato exotická vlastnost. Přesto se jedná o systém, který by i pro začátečníky mohl být schůdnou cestou k zahájení úspěšné blackjackové kariéry.

 

REKO

Název REKO tak trochu odkazuje k velice známému způsobu počítání karet KO count. Jde v podstatě o jeho mírnou modifikaci. Je to skvělý systém pro začátečníky. Zaprvé je jednoúrovňový, což vždy potěší a zadruhé je nebalancovaný, takže není nutné provádět pro někoho velice obtížný převod na true count. Jde tedy o vynikající volbu pro nové hráče.

 

Revere Point Count

Lawrence Revere byl opravdu plodným autorem. Stojí za publikací celé řady systémů. Patří mezi ně Revere Advanced Plus Minus, Revere Point Count, Revere RAPC a Revere 14 Count. Na našich stránkách se zabýváme předevší strategií Revere Point Count. Na rozdíl od ostatních není ani příliš primitivní a zastaralá, ani příliš komplikovaná a nemotorná. Jde o dobrý kompromis.

 

Unbalanced Zen 2

Unbalanced Zen 2 je vskutku legendární strategií. Díky velké síle se těší obrovské popularitě a ta prakticky neopadá. Za metodou stojí George C., blackjackový profík, který u stolů strávil přes 40 let. A své nabyté zkušenosti předává dál skrze tento systém, který je rozhodně jedním z vůbec nejlepších. Je dvouúrovňový, takže naučení zabere čas, ale v tomto případě to za to rozhodně stojí.

 

Uston SS

Ken Uston stojí také za několika různými strategiemi. Za nejaktuálnější z nich můžeme považovat Uston SS. Ten má na své straně relativně vysokou sílu, bohužel mu ale chybí elegance Unbalanced Zen 2, kterému je jinak velmi podobný. Je to především velkou komplikovaností, protože jde o tříúrovňový systém. Pokud se ho tedy chcete naučit zcela perfektně, musíte se obrnit velkou dávkou trpělivosti.

 

Wong Halves

Tento systém můžeme vnímat jako jakousi kuriozitu mezi metodami počítání karet. „Wongovy půlky“ jsou totiž velmi zvláštní v tom, že pracují i s desetinnými místy. To z nich činí opravdu velmi složitý systém vhodný spíše pro masochisty. V historii měla tato strategie své místo, dnes už je ovšem lepší sáhnout v nabídce po nějaké jednodušší, méně bizarní alternativě.