Menu

Primary links

Exkluzivní nabídky:

top kasína
1.
 •    48
 •    Playtech
 •    až 25,000 Kč
2. • Díky exkluzivní spolupráci s hernami garantujeme nejlepší bonusové nabídky v České republice a na Slovensku pro hráče z našeho webu. Nezapomeňte – registrovat se a hrát u heren přes náš web se opravdu vyplatí.

  Váš tým Sazej.com

 •    50+ her
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100, 15 spinů
3.
 •    150+
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100
4.
 •    NetEnt, Skill On Net, Microgaming
 •    až €450 + 310 spinů
5.
 •    19
 •    Amaya, NetEnt, Microgaming
 •    100% až do €100 + 25 spinů
warning: Illegal offset type in isset or empty in /home1/innomax/public_html/includes/common.inc on line 912.

Fibonacci na tři tucty

Asi znáte systém Fibonacci, jeden z nejznámější ruletových systémů, kdy se využívá tzv. Fibonacciho posloupnosti pro sázení na barvy (či jiné rovné sázky). Fibonacciho posloupnost začíná jedničkou a dalšími členy této nekonečné posloupnosti je vždy součet předcházejících dvou čísel. Při sázení na barvy tuto posloupnost využíváte tak, že začnete např. s jedním dolarem (nebo jakoukoli částkou, kterou si zvolíte za základní jednotku, např. deset centů, pro náš příklad si zvolíme dolar) a vsadíte ho na barvu. Pokud vyhrajete, začínáte znovu, jestliže prohrajete, vždy si zapíšete prohranou částku třeba do telefonu nebo na papír a jako další sázíte součet dvou posledních zapsaných čísel. Po čtyřech prohrách v řadě bude váš zápis vypadat např. takto: 1, 1, 2, 3. Prohráli jste jeden žeton, zapsali jste 1, poté jste vsadili 1+0, takže 1, znovu prohráli a opět zapsali 1. Následující sázka byla 1+1, opět jste prohráli, takže zapíšete 2 a sázíte opět součet posledních dvou zapsaných čísel, tedy 1+2=3. Takto zapisujete stále, dokud se vám nepodaří vyhrát. Jakmile vyhrajete spin, dalšího člena posloupnosti nezapisujete, ale naopak dva poslední zapsané členy škrtnete. Tolik tedy k oživení paměti a popisu systému Fibonacci, a nyní si pojďme představit úpravu tohoto systému, při které budete sázet (s využitím stejné posloupnosti) na tucty.

Budete sázet na všechny tři tucty zároveň s tím, že si pro každý tucet zvlášť budete zapisovat Fibonacciho řadu, kde, jak už víme, každý následující člen je součtem dvou členů předcházejících. Prvních deset členů vypadá takto: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55.

Takže začínáte na každém tuctu s jedním dolarem (samozřejmě můžete začít s jakoukoliv částkou, kterou si sami určíte) a padne číslo 32. Vy vyhráváte ve třetím tuctu, takže ten zůstane prázdný a v prvním a druhém tuctu si zapíšete 1. V dalším spinu tedy sázíte opět ve všech tuctech po dolaru (třetí tucet je prázdný, takže sázíte prvního člena posloupnosti, tedy 1, další dva mají zapsanou jedničku, takže sázíte 0+1). Bohužel padne nula, takže ve všech tuctech zapisujete prohranou částku, tedy 1. Vás zápis bude tedy vypadat takto:

V následujícím spinu potom sázíte v prvním a druhém sloupci po dvou dolarech (následující člen je 1+1) a ve třetím 1 dolar (0+1). Padne číslo 8, vyhrává 1. sloupec, takže v prvním sloupci dvě zapsaná čísla škrtáte a ve druhém a ve třetím sloupci připisujete prohranou částku.

Vzhledem k tomu, že vaše jednotlivé sázky na tucty na sobě nejsou nijak závislé, jedná se vlastně o praktikování jednoho systému třikrát paralelně vedle sebe. Výhodou tohoto systému je (narozdíl od Fibonacciho na rovné sázky), že v případě výhry se ocitáte okamžitě v plusu (pro konkrétní sloupec, ve kterém výhra přišla), takže nemusíte odškrtat celou řadu až k nule. Nicméně opět mohou přijít velmi dlouhé série proher, které váš kapitál nedokáže vstřebat, případně narazíte na limity sázek. Fibonacci na tři tucty je v podstatě Fibonacci na jeden tucet hraný třikrát zároveň. A vzhledem k menší pravděpodobnosti padnutí jednoho tuctu budou dlouhé série proher přicházet častěji než u rovných sázek a výhry z ostatních tuctů v řádech jednotek žetonů nebudou stačit k tomu, aby vaše série skončila v plusu.