Menu

Primary links

Exkluzivní nabídky:

top kasína
1.
 •    48
 •    Playtech
 •    až 25,000 Kč
2. • Díky exkluzivní spolupráci s hernami garantujeme nejlepší bonusové nabídky v České republice a na Slovensku pro hráče z našeho webu. Nezapomeňte – registrovat se a hrát u heren přes náš web se opravdu vyplatí.

  Váš tým Sazej.com

 •    50+ her
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100, 15 spinů
3.
 •    150+
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100
4.
 •    NetEnt, Skill On Net, Microgaming
 •    až €450 + 310 spinů
5.
 •    19
 •    Amaya, NetEnt, Microgaming
 •    100% až do €100 + 25 spinů
warning: Illegal offset type in isset or empty in /home1/innomax/public_html/includes/common.inc on line 912.

Královský systém

Možnost sázek na tucty, tedy varianta s poměrně vysokou pravděpodobností úspěchu, nedá dodnes spát řadě hráčů rulety. Dobové prameny dosvědčují, že zájem o hraní rulety byl již na dvoře Ludvíka XIV., kde byl právě vyvinut tento systém. Podle tohoto francouzského krále ze 17. století je i celý systém pojmenován. V tehdejší době se ruleta hrála zejména na královském dvoře, neboť francouzští vládní úředníci zjistili, že podobné hazardní hry mohou slušně plnit nenasytnou královskou pokladnici.

Už tehdy se ovšem našli hráči, kteří vymýšleli způsoby, jak ruletu obrat a vydělat na ní velké peníze. Odhlédneme-li od skutečnosti, že tehdejší rulety nebyly dokonalé a některá čísla na nich padala i několikanásobně častěji než jiná, čehož se dalo poměrně snadno využívat, zaměříme svoji pozornost na rané ruletové systémy, které podnikaví Francouzi už tehdy vymýšleli. Většina z nich je už dnes právě kvůli vyváženosti výsledků rulet nepoužitelná, jiné však vypadají zajímavě i ve 21. století. Královský systém patří mezi ty nejznámější.

Mezi hráči se dodnes těší velké oblibě, protože sázky na tucty nejsou tolik rizikovou variantou hry a tak lze sázet i větší částky bez obav z bankrotu. Pokud to nebudeme příliš přehánět, neměli bychom mít problémy s financemi; časem se ukáže, že se jedná o velice šetrný systém, vhodný i pro hráče disponující menším kapitálem.

Možnostmi úpravy Královského systému se zde podrobně zabývat nebudeme, podíváme se hlavně na to, jak vypadá jeho výchozí varianta. Hra má opatrný začátek, zahájíme ji protočením rulety, aniž bychom umisťovali jakékoli sázky. Pro další spin se zařídíme podle toho, jaké číslo na ruletě padlo. Konkrétně vsadíme po 1 žetonu na oba tucty, do kterých nepatří. Pokud tedy padne například číslo 2, vsadíme na druhý a třetí tucet. Necháme ruletu protočit; pokud vyhrajeme, změníme sázku na oba tucty, které naposledy nepadly, opět po 1 žetonu. Tento princip budeme stále opakovat.

V případě, že nevyhrajeme, ponecháme sázku umístěnou na stejných tuctech jako v předchozím spinu, pouze ji o 1 žeton navýšíme. Takto se zachováme při každé neúspěšné sázce, podstatné však je nezapomínat navýšit sázku pro oba tucty, tak abychom vždy sázeli stejný obnos na oba zvolené tucty.

Postup při výhře je rozdílný v případě, že jsme celkově v plusu od případu, kdy naopak ztrácíme. Jestliže proděláváme, ponecháme sázku stejně vysokou, jestliže vyděláváme, zredukujeme ji zpět na 1 žeton. Proto je důležité mít neustále přehled o tom, jak se nám daří v součtu všech spinů.

Vzhledem k tomu, že číslo 0 nepatří do žádného tuctu, je patrné, že v dlouhodobém měřítku musí být systém značně ztrátový, pokud mluvíme o hře, která dosáhne mnoha tisíc spinů. Jelikož je v zájmu majitelů kasin, aby každé číslo padalo s takřka stejnou pravděpodobností jako všechna ostatní, a tudíž nebylo pro hráče tak snadné zvrátit výhodu hry na svou stranu, nijak nepomáhá ani skutečnost, že sázíme na dva tucty, které posledně nepadly; statistiky dokazují, že výhodu to neposkytuje žádnou.

Ano, sázet na tyto tucty poskytuje malou výhodu v případě, že počkáme jen jeden spin. V případě, že bychom ale například čekali, až padne nějaký tucet 3x po sobě, nám to již může poskytnout výhodu, která bude znát. U rulety tak ovšem strávíme hodně času jen tím, že ji budeme naprázdno protáčet a zisků tak budeme dosahovat jen nepříliš velkých. Jinou variantou je nápad, kdy navýšíme základní vklad o 1 žeton pokaždé, když dosáhneme limitu stolu. Ani ten ale není nejjistějším způsobem, jak dosáhnout dlouhodobých zisků.

Královský systém je jen o málo mladší než ruleta sama. Z toho důvodu je základním stavebním kamenem celé řady komplexnějších strategií, které na rozdíl od něj samotného už hráči mohou nad kasinem poskytnout určitou výhodu. Dnes jich známe celou řadu, a proto si vyberte tu, která vám vyhovuje nejvíce. Třeba se v ní setkáte i s principy této prastaré ruletové varianty.