Menu

Primary links

Exkluzivní nabídky:

top kasína
1.
 •    48
 •    Playtech
 •    až 25,000 Kč
2. • Díky exkluzivní spolupráci s hernami garantujeme nejlepší bonusové nabídky v České republice a na Slovensku pro hráče z našeho webu. Nezapomeňte – registrovat se a hrát u heren přes náš web se opravdu vyplatí.

  Váš tým Sazej.com

 •    50+ her
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100, 15 spinů
3.
 •    150+
 •    SkillOnNet
 •    100% až do €100
4.
 •    NetEnt, Skill On Net, Microgaming
 •    až €450 + 310 spinů
5.
 •    19
 •    Amaya, NetEnt, Microgaming
 •    100% až do €100 + 25 spinů
warning: Illegal offset type in isset or empty in /home1/innomax/public_html/includes/common.inc on line 912.

Labouchère systém

Systém Labouchère nepatří k notoricky známým sázkovým strategiím jako například Martingale nebo Fibonacci, v mnohém se jim však podobá. Jejich společným východiskem je matematický základ a přísná závaznost dodržování nastaveného herního principu.

U systému Labouchère se můžeme také setkat s označením split Martingale nebo s názvem Odškrtávací systém. Právě poslední pojmenování popisuje jeho základní charakteristiku. Systém Labouchère se totiž hraje s tužkou a papírem v ruce.

Pokud se na ruletě rozhodneme postupovat podle Labouchère systému, budeme si muset pevně určit, kolik peněz hodláme vyhrát. Tuto cifru poté rozdělíme na několik čísel, tak aby jejich součet odpovídal výši požadovaného zisku. Čísla upořádáme do řady. Ukážeme si to na příkladu:

Částka, kterou si chceme odnést domů, je rovna třeba 7. V druhém kroku tuto sumu rozdělíme na řadu 1 – 1 – 1 – 1 – 1 – 1 – 1.

Rozdělení by mohlo vypadat i takto: 2 – 1 – 1 – 2 – 1, a dalších způsobů by se dalo vymyslet samozřejmě mnohem více. Jediná pravidla, která je v této fázi nutná dodržovat zní:

 1. čísla musí být kladná

 2. jejich součet musí být roven naší požadované výhře

Když jsme si takhle rozvrhnuli herní plán, můžeme se pustit do hry. V systému Labouchère sázíme pouze na barvu, sudou/lichou nebo nízkou/vysokou, zkrátka tak, abychom pokryli polovinu hrací plochy. Výše sázky je vždy rovna součtu prvního a posledního čísla řady.

Tak tedy usedáme ke stolu. Naše sázka je rovna 2 a pokládáme ji třeba na červenou. Řekněme, že máme štěstí a vyhráváme.

A teď přijde do hry tužka a papír. Na výhru totiž reagujeme odškrtnutím prvního a posledního čísla z řady, čímž řadu zkracujeme. Z původní posloupnosti sedmi jedniček jich do dalšího kola přenášíme jen pět. Řada má tedy tvar: 1 – 1 – 1 – 1 – 1.

Pokračujeme ve hře. Sázíme opět dva žetony a zkoušíme zase červenou. Tentokrát ale štěstí nemáme a prohráváme.

Prohra v systému Labouchère znamená připsání dodatečného čísla na konec řady. Jeho hodnota odpovídá hodnotě poslední sázky. Naše číselná linie se tedy změní na: 1 – 1 – 1 – 1 – 1 – 2.

Tento proces pokračuje až do chvíle, kdy je celá řada vyškrtaná. V tomto bodě jsme vyhráli, co jsme si před usednutím ke stolu předsevzali.

Je zřejmé, že v delším období je kompletní vymazání řady nevyhnutelné. Když při výhře, která nastává s pravděpodobností cca 48,6 %, seškrtáváme dvě čísla a při prohře (cca 51,4 %) jen jedno, bude se evidentně řada rychleji zkracovat.

Dále potřebujeme teoreticky vyhrát alespoň 33,34 % všech her, aby nám zbyl čistý papír. Když uvážíme, že k výhře v každém kole dospějeme s téměř poloviční pravděpodobností, zní to jako recept na zaručenou výhru. Má to však háček; vlastně dva.

První spočívá v tom, jak hluboko máme do kapsy. Čím delší je nepřetržitá série proher, tím se jednak akumuluje naše ztráta a jednak roste výše sázky v každém následujícím kole. Zde si lze všimnout výhody oproti systému Fibonacci, kde následující sázka je součtem dvou předchozích čísel v řadě. Labouchère nepracuje s tak vysokou progresí – jak jsme si řekli, výše sázky je součtem krajních čísel. To nám umožní zůstat déle ve hře, nicméně riziko překročení bankrollu stále zůstává.

Druhé úskalí systému Labouchère zajišťuje maximální výše sázky určená kasinem. Jakmile jí dosáhneme, naše strategie padá.